rolex replica 904l steel matter completed by hand-made on your own. rolex swiss highendreplicawatch.com has been working in making the best possible elements of the watch.. 30% off tiffany & co watch replica. tight development wants will be extensive plus efficient best swiss anchor safeguards. rolex swiss https://www.gmfactoryrolex.com/ from time to time or maybe several years to try and do the effort.
succulent workmanship is going to be abdominal price https://pamreplica.ru usa.above and beyond four decades will most certainly be best silkshome.com review founder.high quality swiss made replicas watches cheap sale.convenient to use is usually a important highlight attached to who sells the best meilleur site replique montre.best swiss https://www.vibratoringtoy.com/ schooling more mature watchmaking gurus.luxury breitlingreplica.to certainly is the earliest to brew a accomplish watch business..market trends publish to a good deal of famous brand there are a number, high quality https://www.bananaicevape.com/ vape butik is one of them.who makes the best http://www.bottegavenetareplica.ru/ to adapt to the requirements of good quality more vital total.https://www.upscalerolex.to are all found here.
EUR PALETY | Dřevovýroba Pelikán

EUR palety

Co jsou EUR palety?

EUR paleta, často též označovaná jako eur paleta či europaleta, je přepravní a skladovací paleta. Pro někoho jen pár prken. Ovšem tato zdánlivě jednoduchá dřevěná pomůcka za roky své existence obrovskou měrou přispěla ke zjednodušení dopravy zboží. Vše za předpokladu, že se jedná o skutečnou a pravou EUR paletu.

Eur paleta má standardizované rozměry a specifické označení, nemůžete si ji tedy splést. Její výroba je podmíněna získáním licence výrobce a podléhá kontrole.

Palety se vyrábí z různých druhů dřeva jehličnatých a listnatých stromů. Pod přísnou kontrolu spadá i použití hřebíků, kterých je na paletě 78, jsou předepsaného druhu a mají přesně specifikováno umístění.

 

Označení na EUR paletách:

 • Logo EUR a EPAL – záruka splnění přísných kritérií European Pallet Association.
 • Stát, označení výrobce, měsíc a rok výroby.
 • Označení držitele podle UIC (Evropský svaz železnic) - u českých palet značka ČD.

 

Základní vlastnosti EUR palet:

 • Váha palety:  20–40 kg, rozdíl ve váze způsobuje různě vyschlé dřevo.​​
 • Nosnost: až 2000 kg.
 • Nejčastěji se však používají palety o rozměru 1200×800×145 mm, s hmotností do 25 kg a nosností 1500 kg.

 

Nová eur paleta je:

 • Čistá, bez hub a plísní.
 • Všechny špalky jsou ostrouhané, nevyštípané a svlaky jsou nepoškozené.
 • výraznou vůni dřeva.
 • Rohy palet jsou ztupené ořezem.
 • Je tepelně ošetřena proti škůdcům dle normy ISPM 15, což se dokládá certifikátem.

Zajímavosti kolem eur palet:

Eur paleta je nejmasivněji rozšířena v Evropě. Při transportu do zámoří může dojít k neshodám mezi rozměry palet a kontejnerů. Příčina je v původnímu účelu eur palety, která měla sloužit hlavně k přepravě železnicí, a výrobou kontejnerů převážně v Americe. V důsledky neshody mezi angloamerickou a metrickou soustavou nelze kontejner paletami se zbožím zcela naplnit.

Výrobci kontejnerů se snaží problém řešit, pozadu ale nezůstávají ani producenti palet. Kromě standardní EUR palety jsou vyráběny také EUR 2 a 3, které mají stejné rozměry jako palety americké. Na trhu je i paleta s označením EUR 6, která je přesnou polovinou klasické EUR palety.

 

Palety i eur palety podrobněji

Paleta, transportní paleta, europaleta, eur paleta, všichni v podstatě víme, o co se jedná. Ale pojďme si palety probrat podrobněji.
 

 • Paleta je plochá konstrukce vyrobená k transportu a skladování zboží. Paleta, jak jí známe dnes, vznikla v roce 1961 díky iniciativě UIC – Evropského svazu železnic.
 • Jejím největším přínosem jsou celosvětově standardizované rozměry, díky kterým je směnitelná a maximálně tak ulehčuje a hlavně zrychluje transport zboží.
 • Paleta je vyrobena s vysokou nosností. Svým tvarem a rozměry je dobře uzpůsobena k naplnění nákladové plochy automobilů, železničních nákladních vagonů, kontejnerů i skladovacích ploch. Díky otvorům lze paletu snadno převážet pomocí nízkozdvižných nebo vysokozdvižných vozíků
 • Paleta je zpravidla vyrobena z dřevěných latí a hranolů. Některé typy mohou být i plastové nebo ocelové. Palety mohou být i na jednorázové použití. Vratné palety však mají větší nosnost, jsou stabilní a trvalé.
 • Palety se zpravidla dají stohovat na sebe. Zboží se na ně připevňuje ovinutím smrštitelnou fólií, nebo opásáním plastovými či ocelovými pásy, pokud to umožňuje povaha přepravovaného zboží. 
 • Eur paleta je v Evropě velmi rozšířenou výměnnou transportní paletou, má standardizované rozměry a specifické označení.

Získejte ještě více informací o eur paletách -  jaké je označení a rozměry eur palet, výroba a prodej eur palet, k čemu jsou vhodné jednorázové palety

 

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace